تکنوالمنت صنعت > المنت > المنت وکیوم

المنت وکیوم : آشنایی با المنت وکیوم، فواید و کاربرد این نوع المنت

المنت وکیوم

وکیوم دمایی سطحی بالغ بر ۷۵۰ درجه سانتیگراد ، قابلیت ارائه به همراه ترموکوپل K ، انجام عملیات گرمایی پاک فارغ از هر گونه آلودگی ، امکان انجام چندباره عملیات گرمایی ، مقاوم در برابر شکهای حرارتی دارد.

هدف در این مقاله آشنایی با المنت وکیوم  می باشد که جهت رسیدن به این هدف بهتر است ابتدا با توضیح المنت وکیوم به صورت مجزا بپردازیم و سپس به صورت مستقیم به مفهوم، کاربرد و فواید المنت وکیوم پرداخته شود.

در واقع المنت ها بسیار نقش حیاتی را در وسایل خانگی و تجهیزات صنعتی ایفا می کنند و از طرفی ویژگی و فواید وکیوم سبب شده است تا از آنها در انواع صنایع گوناگون استفاده کرد البته استفاده از این نوع المنت سبب پیشرفت و خودکفایی در بسیاری از صنایع داخلی شده است.

بدین دلیل تولید کنندگان انواع المنت تصمیم به طراحی و تولید آن گرفته اند.

پس از تولید اولین المنت های وکیوم تقاضا برای استفاده از آنها در صنایع گوناگون افزایش یافت و امروزه در بسیاری از موارد و محصولات از این المنت های استفاده می شود.

جهت آشنایی با المنت وکیوم و نحوه عملکرد آن ابتدا به صورت مجزا با المنت و وکیوم آشنا می شوید و سپس به بررسی مزایا و فواید آن می پردازیم و در نهایت به بررسی کلی در این زمینه می پردازیم.

المنت وکیوم

المنت چیست؟ 

المنت در واقع یک رشته سیم نیمه هادی می باشد که توانایی جریان الکتریکی بسیار بالا را دارد و همچنین دارای خواص فوق العاده داغ شوندگی هستند چرا که سیم های معمولی در برابر جریان الکتریکی قوی ذوب می شوند ولی تمامی المنت ها می توانند در برابر آن مقاومت نمایند.

علت چنین مقاومتی جنس اصلی آنها می باشد المنت ها اغلب از نیکروم، نیکل و کروم تولید می شوند که در انواع گوناگون تولید و به بازار با قیمت بسیار مناسبی عرضه می شوند و افراد روزانه بسیار از آنها استفاده می کنند چرا که در بخاری برقی، آبگرمکن، سماور برقی، اتو، سشوار و موارد دیگر استفاده می شود.

المنت ها انواع بسیار متنوعی دارند که هدف نهایی تمامی آنها یکی می باشد.

پس از تولید انواع المنت، تولید کنندگان برای ارتقای سطح کیفیتی و کارایی آنها توانستند با بهره گیری از خواص وکیوم المنت های بسیار قدرتمند و با کیفیتی به نام المنت وکیوم را طراحی و تولید نمایند.

المنت وکیوم

وکیوم چیست؟

وکیوم در حقیقت به عملیات فشار مکش و ایجاد خلا گفته می شود.

در واقع به برداشتن گازها، مایعات و یا هر چیز دیگری از یک سطح و یا حجم مشخص در حالی که فشار و حجم از فشار و حجم محیط کمتر باشد وکیوم نامیده می شود.

البته جهت انجام این مراحل از دستگاه ها و روش های خاصی استفاده می شود.

در گذشته به وجود خلا و استفاده از آن چندان اهمیتی داده نمی شد و در بین تولیدکنندگان چندان رواج نداشت در حالی که امروزه در بسیاری از موارد خلا استفاده و بسیار مورد نیاز می باشد.

این مسئله سبب شده است تا برخی از صنایع به صورت تخصصی اقدام به تولید وکیوم کنند و چنین تولیدی در حقیقت قلب عملیاتی آنها محسوب می شود و بسیار برای آنها اهمیت دارد.

المنت وکیوم:

هم اکنون در خصوص المنت و وکیوم اطلاعات کافی را در اختیار دارید بدین صورت به راحتی می توانید با المنت وکیوم آشنا شوید در حقیقت المنت وکیوم ابزاری است که می تواند سطح دمایی را به ۷۵۰ سانتیگراد برساند.

این دمای بالا از المنت وکیوم تنها یکی از مزایا آن می باشد چرا که در برخی از صنایع و کارخانه ها به دمای بسیار بالایی جهت ادامه فعالیت نیاز دارند و المنت های معمولی قادر به تولید چنین دمای بالایی نیستند.

در حالی که المنت وکیوم به دلیل خواص وکیوم می تواند به راحتی چنین دمایی را تولید و در برابر آن مقاومت نماید.

المنت وکیوم

فواید المنت وکیوم:

المنت و وکیوم خود به تنهایی دارای فوایدی هستند که ترکیب این دو با یکدیگر خود دارای فواید بسیار منحصر به فردی خواهد شد که در ادامه به آنها اشاره می شود.

– افزایش دما به راحتی تا ۷۵۰ سانتی گراد

– توانایی ارائه آن با انواع ترموکوپل ها

– عاری از هرگونه آلودگی زیست محیطی

– عدم بروز آسیب و مشکل برای انسان

– قابلیت استفاده پی دی پی و انجام عملیات های گرمایی مداوم و مستمر

– مقاوم بسیار بالا در برابر انواع شکل های حرارتی

– کیفیت بالا در ابزارهای اولیه

– ارائه خدمات مورد نیاز در ازای هزینه بسیار مناسب و مقرون به صرفه

– قابل نصب به صورت استوانه ای بر روی انواع سیلندرها

– انتقال حرارت در این المنت ها به صورت تشعشع می باشد و توان حرارتی بسیار بالایی را دارا هستند.

المنت وکیوم

کاربرد المنت های وکیوم:

پس از فواید، کاربرد المنت های وکیوم بسیار اهمیت دارد البته با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی عرصه استفاده از این نوع المنت بسیار گسترش یافت به گونه ای که در بسیاری از صنایع می توان از این المنت با صرف کمترین هزینه استفاده کرد.

در خصوص کاربرد المنت وکیوم می توان به موارد زیر اشاره کرد.

– صنایع انواع بسته بندی

– صنایع و تولید پلاستیک

– مراحل تولید کاشی و سرامیک

– صنایع چوب

– ریخته گری

– تولید و پالایش نفت

– تولید ظروف یکبار مصرف

– صنایع داروسازی

– صنایع تولید غذا و نوشیدنی

– در طلا سازی و دیگر فلزات با ارزش و گرانبها

موارد نام برده تنها بخشی از کاربردهای المنت وکیوم می باشد و اگر به صورت اصولی، تکنولوژی المنت وکیوم به کار گرفته شود در صنایع دیگر نیز قابل استفاده است و همچنین استفاده از المنت های وکیوم سبب افزایش تولید، کیفیت، مانع از خروج ارز از کشور و عمر بیشتر محصولات می شود.

البته داشتن دانش در این زمینه بسیار امر مهمی می باشد.

المنت وکیوم

برای دریافت و استعلام قیمت با شماره های زیر در ارتباط باشید :

۰۲۱-۳۳۹۳۷۰۸۷
۰۲۱-۳۳۹۰۶۹۸۱
۰۹۱۲-۲۱۶۰۵۱۴
۰۹۳۷-۳۳۲۵۴۳۹

پاسخ بدهید

تکنو المنت صنعت

تکنو المنت صنعت تولید کننده انواع المنت صنعتی از جمله المنت میله ای، فشنگی،شیشه ای و … با بالاترین کیفیت و نازلترین قیمت در بازار.

محصولات

تریس هیتر
تریس هیتر
دی ۲۷, ۱۳۹۷
سرامیکی
المنت سرامیکی
دی ۲۷, ۱۳۹۷
تسمه ای
تسمه ای
دی ۲۷, ۱۳۹۷
المنت ریخته گری
المنت ریخته گری
دی ۲۷, ۱۳۹۷
المنت کوئل هیتر
المنت کوئل هیتر
دی ۲۷, ۱۳۹۷
المنت سیلیکون
المنت سیلیکون
دی ۲۷, ۱۳۹۷
المنت تیتانیوم
المنت تیتانیوم
دی ۲۷, ۱۳۹۷
المنت شیشه ای
المنت شیشه ای
دی ۲۷, ۱۳۹۷
المنت میله ای
دی ۲۷, ۱۳۹۷
المنت فشنگی
المنت فشنگی
خرداد ۱۷, ۱۳۹۵
برای تماس اینجا کلیک کنید