المنت

المنت یا المنت حرارتی

المنت یک رشته سیم نیمه هادی همراه با مقاومت است که خاصیت داغ شوندگی و تحمل جریان الکتریکی بالا را دارا هستند ، به طور مثال اگر جریان الکتریکی زیادی در یک سیم نازک ساده به شکل المنت برقرار شود ( اتصال کوتاه ) سیم در عرض چند صدم ثانیه ذوب می شود اما المنتها این خاصیت را ندارند و جریان های بسیار زیادی را می توانند تحمل کنند ، جنس اصلی المنتها از جنس نیکروم یا نیکل است و دارای توان ها یا قدرتهای متفاوتی می باشند که انواع آن را در بازار با قیمت بسیار ارزان می توان یافت نمود بیشترین کاربرد المنت ها در بخاری های الکتریکی و آبگرمکن های برقی و سماور برقی و اتو های بخار و همچنین چایساز ها می باشد که کاربردهای فراوان این قطعه قابل نوشتن نیست ، از المنت های کوچک در سشوارها نیز برای افزایش حرارات باد سشوار استفاده می شود .

انواع المنت و قیمت آن:

المنتها انواع مختلفی دارند که نحوه نصب آنها متفاوت است که در زیر میتوانید جزئیات آنها را مشاهده نمایید:

کویل هیتر

کویل هیتر به گونه ای طراحی شده است که کارایی بسیار بالایی نسبت به دیگر المنتها دارد.

در هر جائیکه محدودیت فضا وجود دارد و نیاز به حرارت بسیار بالایی هست میتوان ازاین نوع هیتر برای ایجاد حرارت مورد نیاز استفاده کرد.

حجم کوچک ، قابلیت انعطاف پذیری ، توان حرارتی بالا ، تولید وانتقال حرارت درکمترین زمان این نوع محصول را منحصربفرد و متمایز ساخته.

المنتهای کویل هیتر قادر هستند در سخت ترین فضاها با دمایی بالغ بر ۷۵۰ درجه سانتیگراد فعال باشند و قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارند.

کویل هیتر در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار گرفته و کارایی بسیاری دارند. بیشترین صنعتی که این المنتها در آن استفاده می شوند صنایع تزریق پلاستیک هستند. در این صنایع برای داغ کردن نازل هایی که پلاستیک مایع در آنها حرکت می کند استفاده می شوند.

المنتهای کویل هیتر می توانند با ترموکوپل های تیپ K یا J تطبیق داده شوند. در این صورت ترموکوپل به صورت درون در وسط یا سر المنتها قرار بگیرد. المنتهای کویل هیتر ضد انعقاد بوده و می توانند به هر شکل و فرمی در بیایند. اما بهتر است شکل آنها در تنها یک بار تلاش شکل داده شوند. فرم دهی و شکل دهی به المنتها فلز ضد زنگ بیرونی آن را سفت می کند.

میله ای

جنس المنت_میله ای و کاربرد آن:
یکی از پر مصرف ترین ها در انواع صنعت ها میباشد که در اندازه های مختلف قابل سفارش هستند و بسته به نوع کارایی با پوشش های مسی تیتانیوم استیل و…سفارش داده می شوند. این المنتها پوشش خارجی قوی برای حفاظت از فشارهای الکتریکی دارند.
هیتر میله ای در تماس مستقیم با مایعات نظیر { آب -روغن – انواع حلال – مواد مذاب – هوا و گاز غالبا استفاده میکنند.

المنتهای میله ای ابعادی از قطر ۶ میلی متر به بالا تا ۲۰ میلیمتر و طول های از ۲۰ سانتی متر تا ۲۰ متر دارند و همچنین وات های مختلف و ولتاژ های از ۲۴ درجه سانتی گراد تا ۱۴۰۰ درجه سانتی گراد متغیر با کیفیت بالا مواد آنها ار بهترین آلیاژ و سیم کروم نیکل و عایقبندی از جنس روکش استیل ۳۰۴ – ۳۱۶ و ۳۲۱ می باشد.

قیمت المنت و خرید المنت

المنتها با توجه به نوع آنها دارای قیمت و تعرفه مختلفی میباشند، هم چنین ممکن است بخواهید المنتی به صورت سفارشی برای شما ساخته بشود به همین دلیل قیمت دقیق آن را باید محاسبه و اعلام کرد در نتیجه ابتدا المنتهای مورد نظر خود را در زیر انتخاب و با توجه به آن با شماره های تکنو المنت تماس بگیرید و پس از اعلام محصول مورد نظر خود از قیمت آن با خبر شوید

المنت را با نام المنت حرارتی نیز شناخته می‌شود.

سایر محصولات

در زیر لیست محصولات تکنو المنت آورده شده است، جهت اطلاعات بیشتر راجع به قیمت و نحوه خرید و سفارش انواع المنت با ما تماس بگیرید

برای تماس اینجا کلیک کنید